03-Active_Team-Imprezy_integracyjne-geocaching

Geocaching Day

Słyszeliście o geocachingu?

To hobby i sposób na życie dla kilku milionów ludzi na świecie! Wspaniała zabawa w eksplorację nowych terenów i nieznanych obszarów.

Wprowadzimy Was w świat zabawy w szukanie skarbów, zaprosimy do społeczności poszukiwaczy skarbów i przekonamy, że jest to doskonały sposób na przyszłe wakacje z rodziną, czy weekendowe wypady ze znajomymi.

Geocaching, w wielkim skrócie, jest zabawą prowadzoną stale przez kilka milionów ludzi na całym świecie. Ukrywają oni w terenie skrytki, skarby i kody. Dzielą się współrzędnymi ukrytych przez siebie „skrzynek” za pośrednictwem dedykowanych portali. Tam też znajdują namiary na skrytki ukryte przez innych w różnych krajach świata i ruszają w ich poszukiwaniu z GPSem w garści.

Zajęcia zaczniemy od wprowadzenia w temat geocachingu. Po kilkunastu minutach każdy będzie opanuje podstawy tematu, a zaraz potem nauczy się obsługi terenowego urządzenia GPS. Wtedy zacznie się prawdziwa zabawa w zespołowe poszukiwanie skarbów. Co ważne, nie będziecie szukać skarbów ukrytych przez Active Team, ale realnych skrzynek ukrytych przez innych poszukiwaczy i odwiedzonych wcześniej przez podróżników z całego świata.

Ze względu na obszar działania za środek komunikacji służyć mogą rowery górskie lub auta terenowe. Program możemy wzbogacić o obiad w terenie i dodatkowe konkurencje.

Zalety dnia z geocachingiem, to wprowadzenie w zupełnie nową aktywność, która może być wykorzystywana przez uczestników w ich podróżach po Polsce i świecie, relatywnie niski koszt programu i realizm przedsięwzięcia.

Uwaga! Program świetnie nadaje się również do realizacji w mieście. Pół dnia przygody, szukania skarbów i poznanie nowej, systematycznie zdobywającej popularność, rozrywki. Doskonała alternatywa dla gier miejskich.

Chcę poznać konkrety

już teraz!