Konkurencje linowe

Popularne „linówki”, to dla wielu ulubiony element programów integracyjnych.

Zapewniają dreszczyk emocji, pozwalają przełamać słabości, często wymagając opanowania stresu i zachowania zimnej krwi. Potrafimy przeprowadzić szereg zabaw i konkurencji wykorzystujących liny oraz sprzęt alpinistyczny. Najpopularniejsze z nich, to zabawy na ściance wspinaczkowej, wieża prawdy, orle gniazdo, mission imposible, zjazd tyrolski i przeprawa linowa.

Ściance wspinaczkowej poświęciliśmy osobną podstronę, na której można przeczytać rozszerzony opis i obejrzeć zdjęcia.

Wieża prawdy, to konkurencja wpisana na stałe do kanonu zajęć teambuildingowych. Zabawa polega na budowie wieży ze skrzynek z górną asekuracją linową. Budowniczy jest asekurowany i tworzy budowlę, na której szczycie sam stoi. Reszta zespołu wspomaga dzieło podając budulec i podtrzymując konstrukcję. Zasady konkurencji świetnie ilustrują zdjęcia.

Orle gniazdo, to zadanie polegające na wspinaniu się po linie metodą speleo. Uprząż alpinistyczna oraz specjalistyczne przyrządy ułatwiają wspięcie się na wysokość, gdzie czeka gniazdo wypełnione jajami. Misja polega na dodarciu do nich, a następnie bezpiecznym sprowadzeniu na dół przy pomocy reszty zespołu.

Mission imposible, to konkurencja teambuildingowa wykorzystująca sprzęt alpinistyczny oraz angażująca kilkuosobowy zespół. Jedna z osób wisi na linie niczym pająk i przy pomocy swego zespołu układa z klocków określony wzór na ziemi. Nazwa konkurencji została zapożyczona z głośnego filmu, w którym pozycję pająka przyjmował Ethan Hunt (Tom Cruise).

Zjazd tyrolski i przeprawa linowa, to zabawy dobrze znane, lecz wciąż popularne. Tyrolka, to szybki zjazd po ukośnie rozpiętej linie. Gwarantuje spore emocje i często wyzwala głośne okrzyki. Przeprawy linowe, to wszelkiego rodzaju mosty z lin, budowane nad przeszkodami. Może to być przejście nad rwącą rzeką, pokonanie wąwozu, droga między budynkami lub spacer po linie między dwoma stanowiskami zainstalowanymi na drzewach.

Wszystkim konkurencjom linowym towarzyszą niepowtarzalne emocje. Dla niektórych jest to kolejna przygoda ze sprzętem alpinistycznym, inni po raz pierwszy przełamują słabości i ruszają bawić się na wysokości.

Jak przy wszystkich zabawach i konkurencjach, również tutaj naszym priorytet jest bezpieczeństwo. Bez niego nie mam mowy o dobrej zabawie. Dlatego dbamy o nie na każdym kroku. Na gwarancję pełnego bezpieczeństwa uczestników naszych imprez składa się nasze doświadczenie, kwalifikacje instruktorów, atestowany sprzęt najwyższej klasy oraz ściśle przestrzegane procedury.

Każde stanowisko linowe jest przez nas zakładane odpowiednio wcześniej, po zbadaniu terenu i jego uwarunkowań oraz testowane i sprawdzane przez 2 wykwalifikowanych instruktorów.

Chcę poznać konkrety

już teraz!