Imprezy integracyjne - testowane na ludziach

Imprezy integracyjne – uwolnij ducha swojego zespołu

Uwolnij ducha zespołu

Imprezy integracyjne mogą być istotnym wsparciem twego zespołu. Dobrze zaplanowane wydarzenie zrealizuje konkretne cele i wzmocni grupę tam, gdzie tego potrzebuje. Imprezy firmowe, to nie tylko dobra zabawa i czas oderwania od służbowych obowiązków. To również, a nawet przede wszystkim, skuteczne narzędzie budowania i wzmacniania zespołu.

 

Imprezy integracyjne – kiedy spada motywacja

Twój zespół potrzebuje nowej energii? Zauważasz, że atmosfera przygasa? Może pora pozwolić pracownikom odejść od codziennej rutyny i spędzić razem czas w nowych sytuacjach? Odświeżyć spojrzenie na siebie i zespół. Poznać się w okolicznościach zupełnie nie związanych z biurową rzeczywistością. Pomóc grupie zyskać energię, naładować akumulatory i poczuć motywację do wspólnego działania.

Budowanie zespołu to proces.

Zdrowe relacje i pozytywna energia w grupie, to mocne wsparcie dla siły Twojej organizacji. Im zdrowszy team spirit, tym większe szanse na wspólny sukces. Razem możecie więcej, to oczywiste. Pora więc zadbać o to, aby „razem” i „wspólnie” faktycznie miało znaczenie. Bez zgranego zespołu, trudno sprawnie działać i osiągać zakładane cele. Trudniej też o komfort wspólnej pracy bez wzajemnego zaufania. Budowanie i rozwijanie zespołu to ciągły proces. Warto nad nim czuwać i wspomagać ciągły progres.

Imprezy integracyjne, to jedna z metod wsparcia zespołu.

Oderwanie od rutyny i wspólne podjęcie niecodziennych wyzwań.  Nowe przygody i doświadczenie wsparcia kolegów z pracy. Dobra zabawa i przeżywanie emocji niedostępnych w służbowej codzienności. To wszystko sprawia, że relacje wchodzą w nowy wymiar. Grupa otrzymuje szansę ewolucji w stronę zespołu. Wzmocnienia zaufania i stworzenia nowych więzi. Codzienność często ociera się o rutynę, która nie zawsze jest zdrowa.

Dobrze zaplanowany wyjazd odpowiada na potrzeby grupy.

Wspiera ją w wybranych sferach i wykorzystuje naturalne mechanizmy. To żadne czary, ludzie potrafią współdziałać. Pozwólmy im poczuć radość wspólnej pracy, zabawy i osiągania celu! Po dobrej imprezie integracyjnej pozostaną nie tylko miłe wspomnienia. Twój zespół dostanie dawkę nowej energii. Otrzyma porcję świeżej motywacji i wzmocni swój team spirit.

Imprezy integracyjne realizują konkretne cele.

Może to być nowa motywacja. Może być to po prostu wspólna zabawa i celebracja sukcesu. Impreza integracyjna może też rozwijać komunikację i wzmacniać zaufanie. Może wspomagać wczesne etapy tworzenia zespołu, jak też odświeżać istniejące już relacje. Odpowiedź na pytanie o cel imprezy i potrzeby grupy, to fundament dobrej imprezy.

Imprezy integracyjne – jak tego nie robić

Wyjazd nie może być celem samym w sobie.

Jej efektywność i korzyści, jakie uzyska grupa, zależą w dużym stopniu od precyzyjnego określenia jej celu. Dopiero dalszym etapem będzie dobór narzędzi, aktywności i atrakcji. Wyjazd firmowy zaplanowany z pominięciem odpowiedzi na pytania „Po co?”, „Jaki jest cel” i „Czego potrzebuje grupa”, może być naprawdę udany i efektywny jedynie przypadkiem. Czy ktokolwiek powierzy los swojej organizacji przypadkowi?

Impreza integracyjna nie zadziała bez planu.

Kwestia dość oczywista, ale wciąż zdarza się, że organizacji firmowego wyjazdu poświęca się ostatnie dwa tygodnie przed wybraną datą. Dobre planowanie wymaga czasu. Uczestnicy wyjazdu też potrzebują go zaplanować odpowiednio wcześniej, aby komfortowo w nim uczestniczyć. Wyjazd powinien być przyjemnością i przygodą, a nie nagłym i przykrym obowiązkiem. Scenariusz wyjazdu, agenda pobytu i plan aktywności muszą być poddane krytycznej ocenie. To również wymaga czasu. Podobnie jak sprawdzanie wariantów alternatywnych.

Program wydarzenia nie może powstawać bez szacunku dla ludzi.

Kolejna oczywista kwestia, o której niektórzy zapominają. Plan na aktywności i agenda dająca komfort psychiczny uczestnikom. Pamięć o indywidualnych ograniczeniach członków grupy, czy ich specjalnych potrzebach gwarantuje bezpieczeństwo przedsięwzięcia i minimalizuje ryzyko konfliktów. Zaplanowany program powinien uwzględniać ludzkie ograniczenia i unikać nadmiernej presji. Ważna jest równowaga między elementami aktywnymi, a odpoczynkiem. Odpowiedni balans czasu zaplanowanego i czasu wolnego. Również elementy pozaprogramowe są ważne. Uwzględnienie w posiłkach diet specjalnych, czy rozsądne podejście do kwestii alkoholu.

Imprezy integracyjnej nie przygotuje przypadkowy organizator.

Nie warto podejmować ryzyka współpracy z przypadkowymi ludźmi. Nie warto też uczyć się na własnych błędach, które zabolą cała grupę. Prawdopodobnie wiesz czego potrzebuje Twój zespół. Najczęściej znasz problemy lub potrafisz je zdiagnozować. Pewnie zdarzyło Ci się już organizować wyjazd firmowy. Czy jednak czujesz się fachowcem od imprez? Warto sprawdzić referencje, poznać historię potencjalnego organizatora. Lepiej poświęcić czas na wybór kilku firm i telefony do ich dotychczasowych klientów niż ryzykować zawód grupy, rozczarowanie i niezadowolenie. Nieudana impreza to nic dobrego. Poczuje to dotkliwie cały zespół.

 

Imprezy integracyjne Active Team

Nie obiecujemy, że przyjmiemy każde zlecenie.

Nie jesteśmy specjalistami od wszystkiego i potrafimy się do tego przyznać. Możemy obiecać za to uczciwość, rzetelność i potężne wsparcie w sferach, w których jesteśmy najlepsi. Gwarantujemy pełne zaangażowanie. Jesteśmy sprawnym zespołem i mamy ponad 10 lat doświadczenia w organizacji imprez integracyjnych. Za nami wiele nauki i pracy, w którą angażujemy się w pełni. Tworzymy markę, która wyrosła z naszych osobistych doświadczeń i życiowych pasji. Nie znaleźliśmy się tu przez przypadek i potrafimy to udowodnić.

Jeśli planujesz imprezę integracyjną po prostu odezwij się.

Zawsze chętnie pomożemy. Pozwolimy sprawdzić nasze spojrzenie i podejście do tematu firmowych wyjazdów. Wiemy, że Twój zespół jest dla Ciebie cenny. Szanujemy Twój czas i Twoją organizację, więc staramy się sprawnie dociekać potrzeb i celu, jaki powinien przyświecać planowanemu wydarzeniu. Pozwolimy Ci bezpiecznie czuwać nad procesem przygotowania imprezy. Zadbamy, aby firmowy wyjazd był nie tylko efektowny, ale i efektywny. W końcu nie robimy tego bez powodu.

Specjalność Active Team to imprezy integracyjne nastawione na realne współdziałanie, prawdziwe przeżycia i szczere emocje. Efektem może być nowa motywacja, wzmocnienie więzi, czy nawiązanie relacji. Najczęściej gwarantujemy przy tym świetną zabawę i szerokie uśmiechy.

Naszą pracę i pomysły doceniają nie tylko klienci.

Zdobyliśmy nagrodę MP Power Awards za najlepsza imprezę integracyjną w Polsce i trzykrotnie byliśmy do niej nominowani w kategorii Event firmowy – integracja. Jesteśmy w ścisłej czołówce polskich organizatorów imprez integracyjnych. Nie jesteśmy największą agencją eventową, ale dzięki temu potrafimy utrzymać jakość i możemy specjalizować się w tym, co naprawdę lubimy i potrafimy robić.

Zapraszamy do poznania naszych autorskich scenariuszy w dziale PROGRAMY. Zacznij od przygodowego rajdu maluchami – RETRO CHALLENGE – unikatowego pomysłu na imprezę integracyjną wykorzystującego legendę polskiej motoryzacji, jaką jest fiat 126p. Poznaj przygodowy Triatlon biebrzański osadzony w dzikiej naturze chronionej przez Biebrzański Park Narodowy. Sprawdź dynamiczny Azymut 40 i szalone Wyścigi wraków. Koniecznie poznaj też nasze referencje i zerknij na galerię zdjęć.