Czterokołowe pojazdy stworzone do jazdy terenowej

dają niesamowitą satysfakcję i radość z jazdy.
Quady to swego rodzaju mieszanka auta terenowego z motocyklem, stworzona z myślą o zapewnieniu optymalnych warunków do przemierzania trudnych bezdroży.

Zwane też ATV (All Terrain Vehicles) potrafią naprawdę wiele, a przy pierwszym kontakcie zaskakują swą dzielnością i sprawnością.Quady są też doskonałym narzędziem podczas imprez integracyjnych. Zasadniczo wykorzystujemy je na kika sposobów:

1. przygotowujemy specjalny tor,

na którym można zmierzyć się z fragmentem trudnego terenu lub rywalizować w różnych konkurencjach sprawnościowych. W ten sposób nawet w dużej grupie każdy może spróbować jazdy quadem. Tor sprawnościowy jest też wykorzystywany w większych, złożonych scenariuszach

2. organizujemy wyprawę quadami

Każdy z uczestników dostaje do samodzielnej dyspozycji maszynę. Podczas przemierzania zróżnicowanego terenu można podjąć próby ekstremalne, ale przede wszystkim doskonale poznać sprzęt, jego możliwości oraz swoje umiejętności. Trudność trasy przejazdu może być bardzo różna, od wycieczek krajobrazowych po ekstremalne przeprawy terenowe

3. wyposażamy uczestników w quady…

jako podstawowy środek transportu podczas realizacji większych scenariuszy, w tym imprez na orientację. Swoboda korzystania z maszyn zapewnia niecodzienną frajdę i na długo pozostaje w pamięci.

Bezpieczeństwo

Quady, jak każdy pojazd mechaniczny, mogą powodować pewne zagrożenia. Dlatego szczególną wagę przykładamy do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników. Niezależnie od formy wykorzystania czterokołowców na imprezie, zawsze zapewniamy:

  • odpowiedni instruktaż
  • opiekę wykwalifikowanych instruktorów
  • sprawne i bezpieczne pojazdy
  • specjalne, atestowane kaski z zabudowaną częścią twarzową
  • odpowiednio przygotowany teren do jazdy, sprawdzoną trasę
  • zdalne odcięcia zapłonów, pozwalające na unieruchomienie pojazdu przez instruktora z odległości nawet kilkuset metrów

Chcę poznać konkrety

już teraz!