Paintball

Tu nie liczy się wiek, płeć czy siła.

O zwycięstwie w paintballu przesądza szybkość, zdecydowanie, zdolność strategicznego myślenia i współdziałanie w drużynie.

Paintball to gra, od której właściwie zaczęły się aktywne imprezy integracyjne w naszym kraju. Wiele firm, które do dziś istnieją na rynku imprez integracyjnych, zaczynało właśnie od organizacji rozgrywek paintballowych. Paintball szybko zdobył dużą popularność i choć nie ma już waloru nowości, to wciąż jest świetnym narzędziem i atrakcją wspomagającą firmową integrację. Wszedł na stałe do kanonu teambuildingu oraz aktywnej rozrywki i nigdy już swej pozycji nie straci.

Emocje, to słowo klucz, które pozwala zrozumieć fenomen walki na kule z farbą. Choć gra jest tylko zabawą, to trafienie kulą czujemy naprawdę i naprawdę eliminuje nas ono z rozgrywki. Uczestnicy błyskawicznie przypominają sobie filmy o Rambo oraz zasady leśnej walki znane z innych obrazów kina akcji. Paintball nie stwarza problemu z wejściem w scenariusz, gdyż nie wymaga żadnego udawania. Gra jest prawdziwa, zasady realne, a emocje wysokie.

Rozgrywki paintballowe wymagają współpracy w zespole, bo tylko ona daje szanse zwycięstwa. Rywalizacja drużyn motywuje do działania, a emocje pozwalają na naturalne zachowania w grupie. Jeśli chcecie poznać lidera zespołu, spójrzcie, co dzieje się podczas paintballowej rozgrywki.

Paintball pochodzi z USA i tam jest sportem bardzo popularnym. Stamtąd właśnie pochodzi większość sprzętu, pomysłów oraz systemów stosowanych w naszym kraju. Organizując rozgrywki paintballowe na imprezie integracyjnej pamiętamy dobrze o wszystkim, co przez lata zostało wypracowane w tym sporcie. Dbamy o odpowiednie zabezpieczenie pola, stosując specjalistyczne siatki paintballowe. Zawodników wyposażamy w cały niezbędny ekwipunek, od markera z butlą i magazynkiem, poprzez kule i kombinezon maskujący, aż po kluczową dla bezpieczeństwa maskę ochronną.

Paintball doskonale wzbogaca imprezy integracyjne dla firm, wyjazdy integracyjne i wszelkie spotkania plenerowe. Może stanowić jeden z elementów szerszego programu integracyjnego lub być samodzielną atrakcją dnia lub aktywnym przerywnikiem podczas szkolenia. Podstawowe zasady gry są bardzo proste i zrozumiałe: zostałeś trafiony – odpadasz, trafiłeś przeciwnika – on odpada. Dalsze reguły mogą się różnić w zależności od scenariusza oraz rodzaju pola gry. Jeśli impreza integracyjna ma przynieść prawdziwe emocje i szanse na kontrolowane, pozytywne szaleństwo, to paintball jest dobrym pomysłem.

Paintball możemy zorganizować w 2 podstawowych formach: w wersji rozgrywek leśnych na naturalnym polu oraz w wersji bardziej sportowej, na polu ze sztucznymi przeszkodami (speedball). Wszystko zależy od charakteru imprezy oraz oczekiwań grupy.

Imprezy integracyjne muszą spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa, a paintball się w te kryteria wpisuje. Każdą imprezę rozpoczynamy od szkolenia z zasad bezpieczeństwa, obsługi sprzętu i reguł gry. Uczestników wyposażamy w kombinezony ochronne oraz atestowane, paintballowe maski ochronne. Teren gry odgradzamy specjalistyczną siatką, a do gry stosujemy kule renomowanych producentów, dostosowane do sezonu. Rozgrywki prowadzą doświadczeni instruktorzy, a na co dzień aktywni gracze, którzy doskonale wiedzą co dzieje się na polu i potrafią udzielić zespołom cennych rad taktycznych.

Odezwij się do nas koniecznie planując paintball w Polsce pn-wsch. Augustów, Białystok, Sejny, Suwałki, Ełk to niektóre miejsca, w których organizujemy paintball i inne nasze atrakcje.

Chcę poznać konkrety

już teraz!