Triatlon biebrzański

Unikatowa propozycja wśród imprez integracyjnych,

realizowana w samym sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego i w pełni wykorzystująca jego walory. Jeśli uczestnicy mają przeżyć wspólnie mocną przygodę, poczuć odpowiedzialność za grupę i stawić czoła wyzwaniu, to Triatlon biebrzański jest najlepszym pomysłem!

Unikatowy program integracyjny, realizowany w samym sercu Biebrzańskiego parku Narodowego i w pełni wykorzystujący jego walory. Jeśli chcecie przeżyć wspólnie mocną przygodę, poczuć odpowiedzialność za grupę i stawić czoła wyzwaniu, to Triatlon biebrzański jest świetnym pomysłem. Klimat odkrywania dzikiej przyrody, otoczenie nieskażonej natury, wspólne pokonywanie trudności i zespołowa satysfakcja. Imprezy integracyjne mogą dostarczać mocnych przeżyć!

Program został przygotowany przy współpracy instruktorów ogólnopolskich rajdów wytrzymałościowych. Na trzy etapy składają się:

  • spływ kajakowy lub tratwowy dziką, meandrującą rzeką
  • rajd rowerowy po biebrzańskich traktach
  • przemarsz przez unikatowe, dzikie bagna.

Cudowne otoczenie, soczysty smak chwili i braterskie towarzystwo zespołu pozostaną w pamięci każdego i umocnią wiarę we wspólne siły. Szansa na spotkanie dzikich zwierząt dostarczy dodatkowych emocji, a wspólne osiągniecie celu da porcję uczciwej satysfakcji.

Nasza wspólna podróż to wiosłowanie po jeziorze i meandrującej, dzikiej rzece. Wyzwaniem jest nie tyle sama odległość, co manewrowanie w ciasnych zakrętach, unikanie kolizji z ptactwem oraz podglądanie bobrów i innych zwierząt gromadnie bytujących w trzcinach. Pierwszy etap dostarcza również okazji do wzajemnej pomocy, już w momencie ustalania składu załóg.

Etap rowerowy to podróż biebrzańskimi traktami, przez otulinę Biebrzańskiego Parku Narodowego, aż do jego wnętrza. Trasa nie jest trudna technicznie i atrakcyjna krajobrazowo. Jej zwieńczeniem są specjalne zadania pozwalające na zdobycie energetycznego prowiantu na dalszą trasę.

Etap pieszy, to wejście w samo serce biebrzańskiej krainy. Przemarsz przez rezerwat Czerwone bagno jest wymagający fizycznie i dostarcza wyjątkowych wrażeń. Tropy wilków nie są tu rzadkością, a klimat dzikich ostępów można poczuć wyraźnie. Zmierzyć się trzeba z gęstymi zaroślami, podmokłym terenem, a często z błotem po kolana. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa licencjonowany przewodnik, potrafiący wskazać bezpieczne ścieżki oraz rozpoznać tropy i ślady dzikich zwierząt. Przy odrobinie szczęścia spotkać można nie tylko łosie, ale również dziko żyjące stada konika polskiego.

 

Finałem jest regionalny poczęstunek na Wilczej Górze – unikatowej, piaszczystej wydmie pośród bagien, z której rozciąga się widok na bezkresne łąki z żerującymi łosiami. Czas płynie tu inaczej i można do woli delektować się specjałami regionalnej kuchni pogranicza. Atmosfera satysfakcji z pokonanych trudności dodaje apetytu i szczególnej, prostej radości z życia.

Wspólne przeżywanie przygody możemy kontynuować w hotelu oglądając pokaz slajdów z całego dnia zmagań. Żywo wymieniane wrażenia i silne emocje, doskonale nastrajają do wspólnego biesiadowania czy wieczornej imprezy. Atmosfera w grupie jest wyczuwalnie przyjacielska, daje się poczuć wspólną, silną satysfakcję.

Szacunkowy koszt realizacji programu:
280-450zł/os.

Dla ekip oczekujących jeszcze mocniejszych doznań, mamy wersję ekstremalną Triatlonu. Z nieco dłuższą trasą i własnoręcznie budowanymi tratwami w miejsce kajaków.

Imprezy integracyjne mogą dostarczać przygód i prowadzić na spotkanie z prawdziwie dziką przyrodą.

 

Chcę poznać konkrety

już teraz!