Wyścig wraków

Prawdziwe emocje i sportowe wyścigi wrakami na imprezie integracyjnej?

Właśnie tak! Tor wyścigowy i auta gotowe do niszczycielskiej walki. Zabawa gwarantowana!

Wyścig wraków, czyli rajdy samochodów, które swoje już przeszły, to nowość wśród propozycji na imprezy integracyjne. Tu nie trzeba uważać na dystans między pojazdami, bo porysowanie lakieru nikomu nie zaszkodzi. Można rozpychać się, obcierać i tracić zderzaki. Pobita lampa to nie grzech, ale świadectwo ostrej walki na torze;) Imprezy integracyjne jeszcze nigdy nie były tak ekscytujące!

Przebieg programu.

Kwintesencją programu jest wyścig, w którym można wyprzedzać z każdej strony i uderzać swoim autem w pojazdy rywali. Liczy się nie tylko to, kto szybciej pokona tor, ale przede wszystkim, czyj wrak dotrwa w sprawności do mety.
Zabawę zaczynamy od prezentacji pojazdów oraz ich rozlosowania do drużyn – małych 2 osobowych z 1 autem lub większych, np. 8 osobowych z 4 autami. Następnie w ruch idą farby w sprayu, papierowe taśmy i wcześniej przygotowane numery startowe. Przy pomocy tych narzędzi zespoły zdobią swoje wraki. Decydują też o podziale na pary i przydziale konkretnych aut. To czas na współpracę i uzgodnienie koncepcji.

Po przygotowaniu wraków przychodzi czas na szkolenie, omówienie zasad bezpieczeństwa i wyposażenie zawodników w niezbędne środki ochronne (kaski, gogle, rękawice). Kiedy wszyscy mają już pełen osprzęt dokonujemy kontrolnego objazdu toru, aby każda załoga poznała jego specyfikę.
Gotowe do wyścigu zespoły ustawiają się swoimi wrakami na starcie wyścigu. Szybkie przegazówki są dowodem niecierpliwego oczekiwania na sygnał startera, po którym rozpoczyna się właściwy wyścig. Kurz, błoto, dźwięk ścieranej blachy i wysilonych silników towarzyszą każdemu okrążeniu. Co jakiś czas przegrzany silnik, uszkodzona chłodnica lub zdjęta opona eliminują kolejne auto. Wyścig wraków, to jedynie w swoim rodzaju przeżycie. Szansa na walkę bez kompromisów i porzucenie codziennego przyzwyczajenie dbałości o samochód. To świetny pomysł na imprezę integracyjną, pozwalający na wspólną pracę, planowanie, dzielenie się sukcesami i porażkami, a przede wszystkim gwarantujący niezapomnianą zabawę!

Historia wyścigów wraków

Wyścigi wraków, to skrzyżowanie znanego z USA Destruction Derby z wyścigami torowymi. W latach 50 XX wieku Amerykanie wpadli na pomysł nowego widowiska wykorzystującego samochody. Na arenę obserwowaną przez tłumy publiczności wjeżdżały auta, których jedynym zadaniem było przetrwać jak najdłużej w sprawności. Skutkowało to potężną destrukcją, widowiskowymi kraksami i kolizjami. Samochody poruszały się bez porządku, usiłując zadać rywalom jak najcięższe ciosy i chroniąc swoje blachy. Pomysł na widowiskowe rozbijanie aut zmodyfikowano w Wielkiej Brytanii i Irlandii, tworząc Banger racing – wyścigi torowe, w których dozwolone są celowe kolizje, przepychanie aut i eliminacja rywali poprzez zniszczenie pojazdu. Idea ma kilkadziesiąt lat, ale wyścigi wraków na dobre pojawiły się w Polsce dopiero kilka lat temu. W kraju organizowanych jest kilka otwartych imprez tego typu. Jako jedyni proponujemy imprezy integracyjne w wyścigiem wraków w programie!

Wyścigi wraków na imprezie integracyjnej

Organizujemy imprezy integracyjne, wykorzystujące wyścig wraków, jako główną atrakcję. Zapewniamy tory wyścigowe, samochody, które można zniszczyć oraz kompleksową obsługę zabawy. Naszym priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo, imprezy realizujemy jedynie na sprawdzonych i przetestowanych torach wyścigowych z podłożem szutrowym, które wymuszają bezpieczne prędkości i zapewniają odpowiednie warunki. Dysponujemy doświadczonym zespołem porządkowym, wyposażonym w środki sygnalizacyjne i potrafiącym zabezpieczać ruch na trasie. Zapewniamy samochody, które można podczas imprezy zużyć. Dbamy jednocześnie o ich wyposażenie w pasy bezpieczeństwa, czy zabezpieczone specjalną folią szyby. Minimalizując wszelkie ryzyko, zawsze zapewniamy obecność ratowników medycznych z własnym transportem oraz jednostki straży pożarnej. Organizacja wyścigu wraków na wyjeździe firmowym, to konieczność wykorzystania sporego zaplecza logistycznego, którym dysponujemy.
Ponieważ zabawa w wyścigi wrakami jest niecodzienną przygodą i przeżyciem wartym uwiecznienia, zapewniamy pełną obsługę profesjonalnego fotografa. Możemy też przygotować efektowny klip z wyścigów. Bogaty zestaw dokumentacji po imprezie, pozwoli pochwalić się rodzinie i znajomym, zorganizować firmową premierę filmu oraz wykorzystać materiały w marketingu.

Szacunkowy koszt realizacji programu:
450-1000 zł/os.

Wyścigi wraków, to:

– niezapomniana zabawa i integracja w motoryzacyjnym klimacie,
– wysokie emocje dzięki realnym przeżyciom na torze,
– działania zespołowe i współpraca (zdobienie pojazdów, podział aut między zawodników drużyny, współpraca na torze w celu zdobycia najlepszej lokaty drużyny),
– najwyższa troska o bezpieczeństwo uczestników (profesjonalne zabezpieczenie toru, atestowane wyposażenie zawodników, środki komunikacji, zabezpieczenie medyczne i pożarnicze),
– utrwalenie emocji i współzawodnictwa na torze dzięki profesjonalnej obsłudze fotograficznej lub produkcji klipu.

Chcę poznać konkrety

już teraz!